Sevinç Bilişim, Türkiye'nin en uygun web hosting, reseller hosting, domain kayıt hizmetini vermektedir.
×

Welcome to Hostiko

Teknik Alt Yapı

En yeni teknolojileri sadece yakından takip etmekle
kalmayıp aynı zamanda teknoloji de üretiyoruz.

Veri Merkezi Altyapımız

Network

Yurt içi ana internet erişimi Türk Telekom üzerinden sağlamakta olup, Türk Telekom MPLS omurgasına, 2 farklı santralden her birine 2 farklı ring bağlantı ile dört noktadan yedekli olarak bağlıdır. Ana omurgayı oluşturan ağ ekipmanlarımızın tamamı yedeklidir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda 1Gbit bakır veya fiber, 10Gbit ve 40Gbit fiber port ile çift router üzerinden yedekli veya tek router üzerinden bağlantı sağlanabilmektedir. Network güvenliği için veri merkezi ağımızda izole bir firewall sistem altyapısı mevcuttur. Aynı zamanda firmamız Ripe NCC üyesi olup tamamen kendine ait altyapı ekipmanlarıyla BGP routing yapmaktadır.

Enerji

Orta gerilim enerji hattına direk bağlı olan trafo üzerinden beslenen veri merkezinde kurulu güç toplam 1MW kapasitesindedir. Şebeke enerjisinin kesilmesi durumunda hazır bulunan AKSA marka N+1 şekilde yedekli konumlandırılmış jeneratörler, uzun sürekli kesintilere karşı 4 saatlik aralıklarla dönüşümlü olarak veri merkezinin enerji ihtiyacını karşılar. Veri merkezinde kullanılan EATON Powerware paralel UPS sistemi ihtiyacın iki fazlası olacak şekilde N+1 yedekli paralel şekilde konumlandırılmıştır. UPS sistemi, olası enerji kesintilerinde, ana enerjiden jeneratöre ve jeneratörlerin kendi arasındaki geçişleri sırasında veri merkezinin elektrik ihtiyacını 30 dakikaya kadar karşılayacak akü kapasitesi ile donatılmıştır.

Soğutma

Veri merkezi, bulunduğu ildeki iklim koşulları göz önüne alınarak seçilen ekipmanlarla birebir N+1 yedekli yapıda Liebert Hiross hassas kontrollü iklimlendirme sistemleri ile soğutulmaktadır. Tüm veri merkezindeki kabin ve sunucu yerleşimi sıcak hava ve soğuk hava koridorlarını göz önüne alarak dizayn edilmiş, hava akımı 60 cm yükseltilmiş döşeme altından verilmektedir. Olası deprem riskine karşın yükseltilmiş döşeme özel olarak mukavemeti arttırılmıştır.

Operasyon

Sevinç Bilişim, güler yüzlü, alanında uzman kadrosuyla 365 gün, günün her saati ve dakikası hizmet vermektedir. Teknik destek departmanı nöbetçi personel sistemi yerine yerine üç vardiyaya ayrılan çalışma sistemiyle sorunlarınızı ve taleplerinizi cevaplamak/çözümlemek için daima çalışmaktadır. Ayrıca veri merkezinde ise 7 gün 24 saat network, enerji ve soğutma sistemlerini takip eden teknik personel bulunmaktadır.