Bulut Sunucu

VMware ESXi altyapısında sunucu çözümlerimiz

vps_servers

Anasayfa > BULUT SUNUCU / VIRTUAL DEDICATED SERVER

Sanal Sunucu / Vırtual Dedıcated Server

Daha fazla güç, performans ve donanımsal kaynak gerektiren ihtiyaçlarınıza bulut sunucu çözümleri.

vds-01
vds-02
vds-03
vds-04
vds-05
İşlemci
Disk Bilgisi
RAM
Aylık Trafik

BULUT SUNUCU (VDS)

VMware ESXi teknolojisi ile donanımsal kaynakları fiziksele en yakın şekilde bölümlendirerek, müşterilerimizin daha fazla güç, performans ve donanımsal kaynak gerektiren ihtiyaçlarına bulut sunucu çözümleri üretiyoruz. 

Genel Özellikler

Maximum-performanc

Yüksek Uptime Garantisi

Tüm sunucularımız 7/24 anlık olarak izlenmekte ve kontrolleri sağlanmaktadır. Kalite ve güvenden taviz vermeyen adrestesiniz. Bulut sunucunuz için %99.8 uptime garantisi sunuyoruz.

kesintisiz

Kesintisiz Kolaylık

Sevinç Bilişim ailesi olarak sizlere çalışan modern veri merkezi ile kesintisiz kolaylıklar sunuyoruz. Juniper network cihazlarımız ve cloud alt yapımız ile sizlere sakin bir hayat sunuyoruz.
Free-Let-icon

Üstün Güvenlik Teknolojisi

Paylaşımlı sunucuların bağlı olduğu fiziksel sunucular en son teknolojiyi kullanan güvenlik yazılımları ile taranmakta ve canlı olarak ekibimiz tarafından izlenmektedir.

Advanced-management

Hızlı Kolay Yönetim

Yeni müşteri arayüzümüz ile tüm servislerinizin ve faturalarınızın yönetimi kolay ve basit bir yapıda ihtiyaçlarınızı hızlıca çözebilmeniz için geliştirilmiştir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Sanal sunucular, ana sunucunun sistem kaynaklarının (işlemci, ram bellek, disk, internet gibi) bir sanallaştırma yazılımı aracılığıyla bölümlendirilip paylaştırılması ile elde edilen sunuculardır.

VDS kelimesinin İngilizce açılımı Virtual Dedicated Server olup, anlamı Sanal Adanmış Sunucu şeklindedir. Bu hizmet türü; bulut sunucu ve/veya VDS olarak isimlendirilir.

VMware ESXi, VMware firmasının ürettiği bir sanallaştırma teknolojisidir. Donanım seviyesinde sanallaştırma yaparak fiziksel sunucuya en yakın performansı elde etmemizi sağlar. İzole bir altyapıya sahip olup, güvenli ve performanslı bulut sunucu ortamı sağlar.

Sanal sunucu hizmetleri paylaşımsız, hosting hizmetleri ise paylaşımlı hizmetlerdir. Sanal sunucu hizmetlerinde kendinize ait fiziksele en yakın işlemci, ram bellek, disk gibi sistem kaynaklarını tüketebilirken, hosting hizmetleri üzerinde sistem kaynaklarını diğer web sitelerle birlikte ortak olarak kullanmaktasınız. Dolayısıyla, sanal sunucularda daha fazla performans elde eder, daha fazla işlem kapasitesine sahip olursunuz.

Sanal sunucu hizmetleri fiziksele en yakın bölümlendirilen sunucu hizmetleridir, kiralık sunucu ise kendi fiziksel kaynaklarına sahip sunucu hizmetleridir. Dolayısıyla, kiralık sunucular sanal sunucu hizmetlerine göre daha performanslıdır. Sanal sunucu hizmetlerinin yetersiz kalması durumunda kiralık sunucu hizmetleri performans, donanım ve işlem kapasitesi bakımından sizin için daha uygun olacaktır.

Maliyet açısından farkı düşünürsek sanal sunucu hizmetleri, kiralık sunucu hizmetlerine göre müşterilerimiz için daha ekonomiktir.

Sanal sunucu hizmetlerini hosting hizmetlerinin yetersiz kalması durumunda tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde sitenizin yüksek trafiği, kendi sunucunuzda barınma isteğiniz veya web sitenizde kullandığınız yazılımın özel gereksinimleri olması durumları sanal sunucu hizmetlerini tercih etmeniz için başlıca sebepler arasında yer alır.

Sanal sunucu hizmetlerinde CentOS 6 ve 7, Ubuntu 16 ve 18, Windows Server 2012 ve 2016 işletim sistemlerini kullanabilirsiniz. Ancak, Windows Server işletim sistemine sahip sunucular için minimum 2 GB ram bellek miktarına ihtiyacınız var.

Sanal sunucu hizmetlerinde cPanel, Plesk, DirectAdmin gibi bilinen popüler kontrol panellerini kullanabilirsiniz. Bu paneller haricinde de diğer kontrol panellerini de kullanabilirsiniz, ancak firmamız sadece bu belirtilen paneller için teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Sanal sunucu hizmetleri, siparişin oluşturulmasını takiben maksimum 24 saat içerisinde iş yoğunluğuna göre teslim edilmektedir.

Sanal sunucu hizmetlerinde sorumluluk alanımız; sunucunun ilk kurulumu, online olması, açma kapama ve yeniden başlatma işlemleridir. Bunun haricinde teknik destek sunulmamaktadır. Fakat, teknik bilgi alma amaçlı sorularınızı her daim yanıtlıyoruz. Eğer ek bir teknik destek hizmetine ihtiyacınız var ise SLA paketlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Transfer işlemi sadece müşterilerimize yönelik kolaylık sağlanması için sunulan bir hizmettir. Firmamız taşınma işleminin mümkün olup olmadığının ve herhangi bir zaman içerisinde tamamlanacağının garantisini kesinlikle veremez. Taşıma işlemi sürecinde, öncesinde ve sonrasında firmamız genel bir yükümlülük kabul etmemektedir. Transfer işlemi kontrol panellerine, mevcut ve yeni hizmetin platformuna, disk boyutuna ve diğer koşullara göre değişkenlik gösterebilir. Ücretsiz olarak sunulan hosting transfer işlemi belirli koşulların sağlanması neticesinde sunulur. Diğer koşullar neticesinde hizmet bedeli ücreti talep edilir.

Sanal sunucu hizmetlerinde yedekleme işlemleri müşteri sorumluluğundadır. Fakat, gerekli olması durumunda harici ve otomatik bir yedekleme işlemine ihtiyacınız olması durumunda yardımcı olabiliriz. Harici yedekleme ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Biz SSD disk kullanmanızı öneriyoruz ve ilk olarak SSD disk için teklif iletiyoruz. Fakat, SATA veya SAS kullanmak da isteyebilirsiniz. Dilediğiniz disk tipinde sunucu hazırlayabiliriz.

Elbette. Diskin SSD, SATA veya SAS olması, RAM bellek miktarı, Disk alanı, RAID konfigürasyonu, işlemcinin tek veya çift olması gibi detayları siz belirleyebilirsiniz. İsteğinize uygun teklifi sunabiliriz.

Sanal sunucu hizmeti kurulurken 1 adet özel ip sunulmaktadır. Fakat, daha fazla özel ip adresi satın alma ihtiyacınız var ise maksimum 3 adet daha eklenecek şekilde özel ip adresi satın alabilirsiniz.

Sanal sunucu hizmetlerinde lisans ücreti ödemek zorunda değilsiniz. CentOS Web Panel veya CyberPanel gibi ücretsiz kontrol panellerini kullanabilirsiniz. Fakat, cPanel, Plesk, DirectAdmin gibi kontrol panellerini kullanmak isterseniz lisans ücretleri ödemeniz gerekmektedir. Bunun haricinde LiteSpeed, Softaculous, CloudLinux gibi yazılımlar kullanmak isterseniz bu hizmetlerin de lisans ücretlerini ödemeniz gerekmektedir.

Firmamız üzerinde herhangi bir hizmette şu an için özel bir saldırı koruması hizmeti sunulmamakta ve taahhüt edilmemektedir. Fakat, saldırı almanız durumunda aldığınız saldırının boyutu, türü ve yoğunluğuna göre teknik ekibimiz gerekli ilk işlemleri yapmanız konusunda yardımcı olmaktadır.

Elbette, daha yüksek ihtiyaçlarınız var ise tercih ettiğiniz özellikleri bize iletişim sayfasından ulaştırmanız durumunda size özel teklif sunabiliriz.

Sanal sunucu hizmetlerinde direkt olarak yükseltme ve düşürme yapılamamaktadır. Farklı bir pakete geçmek isterseniz yeni sunucu kurulumu yapılması ve taşıması gerekmektedir. Eğer sadece işlemci ve ram bellek artırımı sizin için yeterli ise, disk alanı yükseltme işlemi gerekmiyorsa, daha üst paketlerin işlemci ve ram bellek miktarına yükseltilebilir. Bu durum inisiyatife bağlı olarak gerçekleştirilmekte olduğundan destek talebi oluşturmanız gerekmektedir.

Sanal sunucu paketlerimizde yasal olan tüm içerikleri barındırabilirsiniz. Dosya arşivi veya yüksek işlemci kullanımı gerektiren işlemler için özellikle önerilmektedir.

Sunucu hizmetlerinin tamamında fiziksel ve sanal sunucular dahil iade yapılmamaktadır. Sunucu hizmetleri hosting hizmeti gibi değildir. Kurulum, lisanslama ve belli bir maliyeti vardır. Bu yüzden iade yapılmamaktadır.

HEMEN BİZE ULAŞIN

Size en uygun hosting ya da sunucu çözümünü birlikte bulalım.