Fiziksel Sunucu

Performans ihtiyacı yüksek projeleriniz için sunucu çözümleri

dedicated_servers

Anasayfa > FİZİKSEL SUNUCU / DEDICATED SERVER

Kiralık Sunucu / Dedıcated Server

Sağladığımız markalı kiralık sunucular sayesinde performans ve veri güvenliğinden ödün vermiyoruz.

Dell C6100$179.00 / AYSipariş Ver
2x Intel® Xeon® E5620 2.40 GHz (8C / 16T)32 GB (ECC)480 GB SSD veya 1 TB SATA1 TB Trafik
Dell C6100$219.00 / AYSipariş Ver
2x Intel® Xeon® E5620 2.40 GHz (8C / 16T)48 GB (ECC)480 GB SSD veya 1 TB SATA2 TB Trafik
Dell R620$249.00 / AYSipariş Ver
2x Intel® Xeon® E5-2670 v2 2.50 GHz (20C / 40T)64 GB (ECC)480 GB SSD veya 2x 300 GB SAS3 TB Trafik
Dell R620$279.00 / AYSipariş Ver
2x Intel® Xeon® E5-2670 v2 2.50 GHz (20C / 40T)128 GB (ECC)2x 480 GB SSD veya 3x 300 GB SAS5 TB Trafik

Sıkça Sorulan Sorular

Kiralık sunucu, kendi fiziksel kaynaklarına sahip olan sunuculardır. Bulut ve sanal sunuculardaki gibi makinenin belirli kaynaklarını sanal olarak paylaşmak yerine kiralık sunucularda fiziksel kaynağın tümüne erişim mümkündür.

Kiralık sunucu hizmetleri paylaşımsız, hosting hizmetleri paylaşımlı hizmetlerdir. Hosting hizmetlerinde sistem kaynaklarını paylaşımlı ve limitli olarak kullanırken, kiralık sunucularda tüm sunucu kaynaklarına fiziksel olarak erişip kullanmaktasınız. Dolayısıyla, kiralık sunucu hizmetlerinde daha fazla performans elde eder, daha fazla işlem kapasitesine sahip olursunuz.

Sanal sunucu hizmetleri paylaşımlı hizmetlerdir ve paylaşımlı olarak bölümlendirilirler. Kiralık sunucu hizmetleri ise kendilerine ait fiziksel donanımlara sahiplerdir. Bu nedenle kiralık sunucular daha fazla performans ve daha fazla işlem hacmi gerektiren durumlar için tercih edilirler. Maliyet açısından farkı düşünürsek sanal sunucu hizmetleri kiralık sunucu hizmetlerine göre müşterilerimiz için daha ekonomiktir.

Web sitenizin trafiğinin yüksek olması, yazılımınızın özel ihtiyaçlarının olması ve kendinize ait bir sunucuda web sitenizi barındırmak istemeniz kiralık sunucu hizmetlerini tercih etmeniz için başlıca sebeplerdir. Ek olarak, kiralık sunucu hizmetleri yüksek işlem kapasitesine sahip, bulut sunucu ve sanal sunucu hizmetlerinin de yetersiz kalabileceği durumlarda önerdiğimiz bir hizmet türüdür.

Kiralık sunucu çözümlerimiz Linux, Windows ve VMware işletim sistemlerinin farklı sürümlerini desteklemektedir. İhtiyacınıza en uygun işletim sistemini seçerek sunucunuzu dilediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Bazı işletim sistemleri sunucu özelliklerinden dolayı kurulamayabilir, sipariş verirken yapılandırma ekranında kurulabilen uyumlu işletim sistemlerini görebileceksiniz.

Kiralık sunucu hizmetlerinde cPanel, Plesk, DirectAdmin gibi bilinen popüler kontrol panellerini kullanabilirsiniz. Bu paneller haricinde de diğer kontrol panellerini de kullanabilirsiniz, ancak firmamız sadece bu belirtilen paneller için teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Kiralık sunucu hizmetleri, siparişin oluşturulmasını takiben 72 saat içerisinde iş yoğunluğuna göre teslim edilmektedir.

Kiralık sunucu hizmetlerinde sorumluluk alanımız; sunucunun ilk kurulumu, online olması, açma kapama ve yeniden başlatma işlemleridir. Bunun haricinde teknik destek sunulmamaktadır. Fakat, teknik bilgi alma amaçlı sorularınızı her daim yanıtlıyoruz. Eğer ek bir teknik destek hizmetine ihtiyacınız var ise SLA paketlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Transfer işlemi sadece müşterilerimize yönelik kolaylık sağlanması için sunulan bir hizmettir. Firmamız taşınma işleminin mümkün olup olmadığının ve herhangi bir zaman içerisinde tamamlanacağının garantisini kesinlikle veremez. Taşıma işlemi sürecinde, öncesinde ve sonrasında firmamız genel bir yükümlülük kabul etmemektedir. Transfer işlemi kontrol panellerine, mevcut ve yeni hizmetin platformuna, disk boyutuna ve diğer koşullara göre değişkenlik gösterebilir. Ücretsiz olarak sunulan hosting transfer işlemi belirli koşulların sağlanması neticesinde sunulur. Diğer koşullar neticesinde hizmet bedeli ücreti talep edilir.

Kiralık sunucu hizmetlerinde yedekleme işlemleri müşteri sorumluluğundadır. Fakat, gerekli olması durumunda harici ve otomatik bir yedekleme işlemine ihtiyacınız olması durumunda yardımcı olabiliriz. Harici yedekleme ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Biz SSD disk kullanmanızı öneriyoruz ve ilk olarak SSD disk için teklif iletiyoruz. Fakat, SATA veya SAS kullanmak da isteyebilirsiniz. Dilediğiniz disk tipinde sunucu hazırlayabiliriz.

Elbette. Diskin SSD, SATA veya SAS olması, RAM bellek miktarı, Disk alanı, RAID konfigürasyonu, işlemcinin tek veya çift olması gibi detayları siz belirleyebilirsiniz. İsteğinize uygun teklifi sunabiliriz.

Elbette, daha yüksek ihtiyaçlarınız var ise tercih ettiğiniz özellikleri bize iletişim sayfasından ulaştırmanız durumunda size özel teklif sunabiliriz.

Kiralık sunucu paketlerimizde yasal olan tüm içerikleri barındırabilirsiniz. Dosya arşivi veya yüksek işlemci kullanımı gerektiren işlemler için özellikle önerilmektedir.

Sunucu hizmetlerinin tamamında fiziksel ve sanal sunucular dahil iade yapılmamaktadır. Sunucu hizmetleri hosting hizmeti gibi değildir. Kurulum, lisanslama ve belli bir maliyeti vardır. Bu yüzden iade yapılmamaktadır.