Hizmet Sözleşmesi

Genel hizmet sözleşmemiz, satın alınan hizmet veya ürün ile ilgili firmamızı ve müşterimizi koruyan genel kuralları açıklar.

1- Taraflar 

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Sevinç Bilişim İnternet Ve Yazılım Teknolojileri (Sevinç Bilişim olarak anılacaktır) ile sipariş bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Sevinç Bilişim’e ait olan www.sevincbilisim.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır. 

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. 

2- Konusu 

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya izni olan ve olmayan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Sevinç Bilişim’e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır. Ayrıca Sevinç Bilişim müşteriye bu bilgileri değiştirebileceği bir arabirim sağlamaktadır. Müşterinin bu arabirimi kullanarak güncellediği bilgileri de doğru olarak girdiği varsayılacaktır. 

3- Sorumluluklar 

3.1: Sevinç Bilişim, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Sevinç Bilişim ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir. 

3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Sevinç Bilişim tarafından bildirilecektir. 

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Sevinç Bilişim, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kullanıcı adı, kullanıcı şifresi, kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerinin pakete ilişkin olan bilgileri müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır. 

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Sevinç Bilişim tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Sevinç Bilişim tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz. 

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder. 

3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt 

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Sevinç Bilişim ‘e herhangi bir kusur iletilemez. Sevinç Bilişim sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Sevinç Bilişim kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Sevinç Bilişim kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Sevinç Bilişim hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir. 

3.8: Sevinç Bilişim, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Sevinç Bilişim müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Sevinç Bilişim hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Sevinç Bilişim sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır. 

3.9: Sevinç Bilişim TeamSpeak ( Hosting olarak anılacaktır ) satın alan müşteriler hizmetin sadece 2 iş gün içersinde iptalini talep edebilir. 2 iş günü içersinde iptal talep etmeyen müşteri paket için gereken ödemeyi yapmakla yükümlüdür. Hosting bilgilerini sadece T.C. Kimlik numarasını ilgili müşteri temsilcisine telefon ile ileterek talep edebilir ve/veya site üzerinden teknik destek açarak bilgi talep edebilir. 

3.10: Sevinç Bilişim alan adı satın alan müşteri site içerisinde domain transferini sadece site üzerinden teknik destek açarak Sevinç Bilişim site üzerinde kayıtlı olan bir müşteriye talebini isteyebilir. Talep edilen transfer işlemi 24-48 saat içerisinde müşteri temsilcisi tarafından gerçekleştirilecektir.Domainler farklı firmaya sadece transfer (EPP) kodu ile taşınabilir. ResellerClub bayileri arasında transfer işlemi gerçekleştirilmeyecektir. 

3.11: Site üzerinde yapılmış olan ilk kayıt bilgilerini site üzerinden 3 kez değiştiren müşteri hesabı Sevinç Bilişim tarafından 3. şahıs yada şahısların eline geçmiş olabilir sebebi ile site üzerindeki hesabını durdurabilir ve hesabında bulunan Hosting, alan adı ve diğer hizmetleri Sevinç Bilişim kapatabilir ve/veya durdurabilir. Kapatılmış olan hesap’ın ve/veya hizmetlerin tekrar aktif edilebilmesi yada değişiklik yapıla bilinmesi için müşteri T.C. Kimlik numarası üstünde yazılı olan T.C. Nüfus Cüzdan bilgilerini fax yada e-posta olarak göndermek zorundadır. 

3.12: Sevinç Bilişim, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name’in sahibi müşteridir. Sevinç Bilişim bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.13: Sevinç Bilişim tarafından sağlanan sunucu, vps yada vds hizmetlerinde hizmet iptal edilmeden 7 gün önce destek sistemi üzeerinden belirtilmesi gerekmektedir. Aksi halinde belirtilen ürünlerin tutarları müşteri hesabına yansıtılacaktır. 

3.14: Sevinç Bilişim tarafına telefon ve/veya destek (ticket) üzerinden yapılacak hakarette müşteri tarafına bilgi verilmeden askıya alma ve/veya hizmeti iptal etme hakkına sahiptir. 

3.15: Sevinç Bilişim üzerinden alınan hosting’lerde alan adı ( domain ) değişimi yapılmamaktadır. Lisanslı olarak alınan ürünlerde İP yada alan adı ( domain ) değişimi yapılmamaktadır. Satılan ürün süre sonuna kadar müşteri iptal ettirmediği sürece aktif olarak sağlanacaktır.

4- Süre 

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin Internet ortamından Sevinç Bilişim’e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar. 

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır. 

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret 

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir. 

5.2: Sevinç Bilişim önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder. 

5.3: Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir. 

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Sevinç Bilişim‘e elden ödemekle yükümlüdür. 

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Sevinç Bilişim kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar. 

5.6: Sevinç Bilişim, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları, teamspeak ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6- Askıya alınma 

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Sevinç Bilişim,müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar. 

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir. 

6.3: Tüm sunucularımız üzerinde barındırılan site başına en fazla CPU ( İşlemci ) ve RAM ( Bellek ) kullanım oranı %15 ‘tir . %15 ‘i geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından askıya alınır. 

6.4: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriği dahildir. 

6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 ‘den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir. 

6.6: Sunucularımız üzerinde spamming (istenmeyen posta gönderimi ) ve phishing yaptığı tespit edilen hesaplar,saldırı yaptığı ve saldırı alan sunucular,bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesine takiben kalıcı olarak kapatılır.

6.7: Yapılan saldırılarda Sevinç Bilişim sürekli erişim garantisi vermemektedir.

6.8: Sunucu güvenliğini müşteri karşılamakla yükümlüdür. 

6.9: Sunucularımıza yapılan saldırılarda Sevinç Bilişim hizmeti geçici veya kalıcı olarak askıya alma hakkını saklı tutar. 

6.10: Askıya alınmış olan hesaplar için yedek talep edilemez,edilmiş dahi olsa yedekler verilmeyecektir.Yedeklerin verilebilmesi için hesabın askıdan kalkması gereklidir. 

7- Fesih 

7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Sevinç Bilişim hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve bilgi adresleri 

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. 

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır. 

8.3: Sevinç Bilişim sözleşme süresi içinde müşteri’ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi 

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Sevinç Bilişim kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder. 

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Sevinç Bilişim ‘in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50’si kadar cezai şart, %10’u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. 

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Sevinç Bilişim ‘in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Yetkili mahkeme ve icra daireleri 

10.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında Sevinç Bilişim ‘e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Sevinç Bilişim gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder. 

10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

SON GÜNCELLEME : 01.11.2022